Novice
Z velikim veseljem sporočamo novico članice, ki je preko uveljavljanja pravne zaščite ARAG dosegla poravnavo v primeru poškodbe na delovnem mestu. Članica sindikata se je namreč pred dobrima dvema letoma, pri opravljanju delovnih nalog na oddelku bolniške prehrane v UKC Ljubljana, zbodla z iglo, ki je prišla z oddelka na jedilnem pladnju in ni bila primerno skladiščena. Po opravljenih preiskavah se je članica odločila izkoristiti pravno zaščito, ki jo z zavarovanjem pravne pomoči ARAG nudimo v sindikatu in preko odvetniške pisarne dosegla, da ji bo zavarovalnica povrnila škodo v višini 3.500 EUR. Naj omenimo še, da je ARAG v celoti kril odvetniške stroške in bi kril tudi stroške morebitne tožbe na sodišču. Več o njeni izkušnji vam bomo predstavili na sestanku članstva, predvidoma v prvi polovici junija.
Medtem ko bodo na raznoraznih proslavah goreli kresovi in se bo delil sindikalni golaž, je le malo tistih sindikalistov, ki si bodo upali priznati, da ravno v njihovem (ne)delovanju tiči srž problema slabega stanja delavskih pravic v državi. Ves čas poslušamo zgodbe o »zlonamernih« vladah in politikah teh vlad, ki premalo storijo za uresničevanje delavskih pravic, pa vendar se težko izognemo dejstvu, da so ravno nekateri sindikalisti tisti, ki s svojo neformalno močjo skozi daljše časovno obdobje omogočajo krojiti take politike, seveda zagotovo ne na svojo škodo. Visoke plače sindikalistov, izplačevanje nagrad in bonitet, dodatni zaslužki, kot so sejnine za sodelovanje v raznoraznih nadzornih in drugih »svetih«, visoke članarine, ki jih sindikati zaračunavajo svojim članom, skrivanje pod pretvezo solidarnosti do ostalih sindikatov - vse to je slika izrojenega sindikalizma v državi.
V SPUKC z ogorčenjem beremo zavajanja in neresnice, ki jih je kot odziv na naš javni poziv navedel direktor Splošne bolnišnice Murska Sobota Bojan Korošec za medije. Ne samo, da v bolnišnici še vedno vztrajajo pri zakonitosti neupravičenih izplačil, ki jih ne pozna noben drug zdravstveni zavod v Sloveniji in nočejo vrniti denarja davkoplačevalcev, so sedaj v javnost posredovali še elektronsko sporočilo iz leta 2012 ter besede vzete iz konteksta neke druge zadeve, ko naj bi Tatjana Petek domnevno napačno svetovala direktorju, pri čemer namenoma pozabljajo na edini relevantni dokaz, t.j. elektronsko sporočilo, s katerim je ga. Petek jasno povedala, da so izplačila neupravičena. Kot dokaz namernemu zavajanju javnosti prilagamo sliko njegove odločbe, ki je bila vročena ge. Petek.